Back to beachmajorseries.com
fivb.com

List of teams

Filter data:
Sort data:

Teamlist Men

Seed Country Team Player 1 Player 2 Phase Points
#1 USA
(USA)
LUCENA
DALHAUSSER
Phil DALHAUSSER

Phil
DALHAUSSER

Nick LUCENA

Nick
LUCENA

Main Draw 3160
#2 BRA
(BRA)
EVANDRO
ANDRE LOYOLA
Andre LOYOLA STEIN

Andre
LOYOLA STEIN

Evandro GONCALVES DE OLIVEIRA JUNIOR

Evandro
GONCALVES DE OLIVEIRA JUNIOR

Main Draw 2740
#3 POL
(POL)
KANTOR P.
LOSIAK
Piotr KANTOR

Piotr
KANTOR

Bartosz LOSIAK

Bartosz
LOSIAK

Main Draw 2680
#4 RUS
(RUS)
LIAMIN
KRASILNIKOV
Nikita LIAMIN

Nikita
LIAMIN

Viacheslav KRASILNIKOV

Viacheslav
KRASILNIKOV

Main Draw 2520
#5 ITA
(ITA)
LUPO
NICOLAI
Paolo NICOLAI

Paolo
NICOLAI

Daniele LUPO

Daniele
LUPO

Main Draw 2400
#6 BRA
(BRA)
ALISON
BRUNO SCHMIDT
Alison CONTE CERUTTI

Alison
CONTE CERUTTI

Bruno Oscar SCHMIDT

Bruno Oscar
SCHMIDT

Main Draw 2360
#7 AUT
(AUT)
DOPPLER
HORST
Clemens DOPPLER

Clemens
DOPPLER

Alexander HORST

Alexander
HORST

Main Draw 2296
#8 BRA
(BRA)
GUTO CARVALHAES
VITOR FELIPE
Gustavo CARVALHAES

Gustavo
CARVALHAES

VITOR Araújo GONCALVES FELIPE

VITOR Araújo
GONCALVES FELIPE

Main Draw 1810
#9 NED
(NED)
BROUWER
MEEUWSEN
Alexander BROUWER

Alexander
BROUWER

Robert MEEUWSEN

Robert
MEEUWSEN

Main Draw 1760
#10 LAT
(LAT)
SMEDINS J.
SAMOILOVS
Aleksandrs SAMOILOVS

Aleksandrs
SAMOILOVS

Janis SMEDINS

Janis
SMEDINS

Main Draw 1720
#11 ESP
(ESP)
HERRERA
GAVIRA
Pablo HERRERA ALLEPUZ

Pablo
HERRERA ALLEPUZ

Adrián GAVIRA COLLADO

Adrián
GAVIRA COLLADO

Main Draw 1720
#12 LAT
(LAT)
PLAVINS
TOCS
Martins PLAVINS

Martins
PLAVINS

Edgars TOCS

Edgars
TOCS

Main Draw 1700
#13 MEX
(MEX)
ONTIVEROS L.
VIRGEN
Lombardo ONTIVEROS

Lombardo
ONTIVEROS

Juan VIRGEN

Juan
VIRGEN

Main Draw 1640
#14 USA
(USA)
GIBB
CRABB Taylor
Jake GIBB

Jake
GIBB

Taylor CRABB

Taylor
CRABB

Main Draw 1640
#15 USA
(USA)
HYDEN
BRUNNER
John HYDEN

John
HYDEN

Theodore BRUNNER

Theodore
BRUNNER

Main Draw 1600
#16 BEL
(BEL)
KOEKELKOREN
VAN WALLE
Dries KOEKELKOREN

Dries
KOEKELKOREN

Tom VAN WALLE

Tom
VAN WALLE

Main Draw 1560
#17 CAN
(CAN)
PEDLOW
SCHACHTER
Sam PEDLOW

Sam
PEDLOW

Sam SCHACHTER

Sam
SCHACHTER

Main Draw 1560
#18 CAN
(CAN)
O'GORMAN
SAXTON
Grant O'GORMAN

Grant
O'GORMAN

Ben SAXTON

Ben
SAXTON

Main Draw 1470
#19 NOR
(NOR)
SØRUM
MOL A.
Anders BERNTSEN MOL

Anders
BERNTSEN MOL

Christian Sandlie SØRUM

Christian Sandlie
SØRUM

Main Draw 1460
#20 RUS
(RUS)
SIVOLAP
YARZUTKIN
Maxim SIVOLAP

Maxim
SIVOLAP

Artem YARZUTKIN

Artem
YARZUTKIN

Main Draw 1448
#21 RUS
(RUS)
STOYANOVSKIY
VELICHKO
Oleg STOYANOVSKIY

Oleg
STOYANOVSKIY

Igor VELICHKO

Igor
VELICHKO

Main Draw 1448
#22 POL
(POL)
FIJALEK
BRYL
Michal BRYL

Michal
BRYL

Grzegorz FIJALEK

Grzegorz
FIJALEK

Main Draw 1440
#23 ITA
(ITA)
RANGHIERI
CAMINATI
Alex RANGHIERI

Alex
RANGHIERI

Marco CAMINATI

Marco
CAMINATI

Main Draw 1180
#24 USA
(USA)
PATTERSON
SLICK
Casey PATTERSON

Casey
PATTERSON

Stafford SLICK

Stafford
SLICK

Main Draw 990
Q1 BRA
(BRA)
PEDRO SOLBERG
GEORGE WANDERLEY
Pedro SOLBERG SALGADO

Pedro
SOLBERG SALGADO

George SOUTO MAIOR WANDERLEY

George
SOUTO MAIOR WANDERLEY

Qualification 1780
Q2 BRA
(BRA)
ÁLVARO FILHO
SAYMON BARBOSA
Saymon BARBOSA SANTOS

Saymon
BARBOSA SANTOS

Álvaro Magliano DE MORAIS FILHO

Álvaro Magliano
DE MORAIS FILHO

Qualification 1460
Q3 POL
(POL)
PRUDEL
SZALANKIEWICZ
Mariusz PRUDEL

Mariusz
PRUDEL

Jakub SZALANKIEWICZ

Jakub
SZALANKIEWICZ

Qualification 1360
Q4 USA
(USA)
ALLEN
DOHERTY
Billy ALLEN

Billy
ALLEN

Ryan DOHERTY

Ryan
DOHERTY

Qualification 1300
Q5 NED
(NED)
VARENHORST
BOUTER
Christiaan VARENHORST

Christiaan
VARENHORST

Jasper BOUTER

Jasper
BOUTER

Qualification 1300
Q6 AUS
(AUS)
McHUGH
SCHUMANN
Christopher McHUGH

Christopher
McHUGH

Damien SCHUMANN

Damien
SCHUMANN

Qualification 1200
Q7 SUI
(SUI)
BEELER
KRATTIGER
Nico BEELER

Nico
BEELER

Marco KRATTIGER

Marco
KRATTIGER

Qualification 1140
Q8 FRA
(FRA)
KROU
AYE
Youssef KROU

Youssef
KROU

Quincy AYE

Quincy
AYE

Qualification 1080
Q9 POL
(POL)
KUJAWIAK
RUDOL
Kacper KUJAWIAK

Kacper
KUJAWIAK

Maciej RUDOL

Maciej
RUDOL

Qualification 1060
Q10 AUT
(AUT)
SEIDL
DRESSLER
Robin Valentin SEIDL

Robin Valentin
SEIDL

Christoph DRESSLER

Christoph
DRESSLER

Qualification 950
Q11 CHI
(CHI)
GRIMALT E.
GRIMALT M.
Marco GRIMALT

Marco
GRIMALT

Esteban GRIMALT

Esteban
GRIMALT

Qualification 900
Q12 CZE
(CZE)
PERUSIC
SCHWEINER
Ondrej PERUSIC

Ondrej
PERUSIC

David SCHWEINER

David
SCHWEINER

Qualification 900
Q13 AUT
(AUT)
ERMACORA
PRISTAUZ-TELSNIGG
Martin ERMACORA

Martin
ERMACORA

Moritz PRISTAUZ

Moritz
PRISTAUZ

Qualification 820
Q14 SLO
(SLO)
ZEMLJAK
POKERŠNIK
Nejc ZEMLJAK

Nejc
ZEMLJAK

Danijel POKERŠNIK

Danijel
POKERŠNIK

Qualification 732
Q15 NOR
(NOR)
BERNTSEN M.
MOL H.
Mathias BERNTSEN

Mathias
BERNTSEN

Hendrik Nikolai MOL

Hendrik Nikolai
MOL

Qualification 695
Q16 CAN
(CAN)
NUSBAUM
PLANTINGA
Aaron NUSBAUM

Aaron
NUSBAUM

Michael PLANTINGA

Michael
PLANTINGA

Qualification 663
Q17 SRB
(SRB)
KOLARIC
KLASNIC
Lazar KOLARIC

Lazar
KOLARIC

Djordje KLASNIC

Djordje
KLASNIC

Qualification 600
Q18 EST
(EST)
NOLVAK
TIISAAR
Kusti NOLVAK

Kusti
NOLVAK

Mart TIISAAR

Mart
TIISAAR

Qualification 560
Q19 ENG
(ENG)
GREGORY
SHEAF J.
Chris GREGORY

Chris
GREGORY

Jake SHEAF

Jake
SHEAF

Qualification 508
Q20 AUT
(AUT)
KUNERT
WALLER
Thomas KUNERT

Thomas
KUNERT

Philipp WALLER

Philipp
WALLER

Qualification 452
Q21 CAN
(CAN)
KAZHAMIAKA
GRABOVSKYY
Fiodar KAZHAMIAKA

Fiodar
KAZHAMIAKA

Sergiy GRABOVSKYY

Sergiy
GRABOVSKYY

Qualification 435
Q22 LTU
(LTU)
KAZDAILIS
RUMSEVICIUS
Arnas RUMSEVICIUS

Arnas
RUMSEVICIUS

Lukas KAZDAILIS

Lukas
KAZDAILIS

Qualification 402
Q23 CHN
(CHN)
HA
WU
Likejiang HA

Likejiang
HA

Jiaxin WU

Jiaxin
WU

Qualification 346
Q24 SUI
(SUI)
METRAL
HAGENBUCH
Quentin METRAL

Quentin
METRAL

Simon HAGENBUCH

Simon
HAGENBUCH

Qualification 332
Q25 CHN
(CHN)
WANG Y. W.
ZHOU
Yanwei WANG

Yanwei
WANG

Chaowei ZHOU

Chaowei
ZHOU

Qualification 323
Q26 SUI
(SUI)
HAUSSENER
BREER
Florian BREER

Florian
BREER

Yves HAUSSENER

Yves
HAUSSENER

Qualification 312
Q27 CHN
(CHN)
GAO
LI Yang
Peng GAO

Peng
GAO

Yang LI

Yang
LI

Qualification 130
- GER
(GER)
EHLERS
SCHÜMANN
Nils EHLERS

Nils
EHLERS

Lorenz SCHÜMANN

Lorenz
SCHÜMANN

Country Quota 720
- GER
(GER)
ERDMANN
BETZIEN
Jonathan ERDMANN

Jonathan
ERDMANN

Max BETZIEN

Max
BETZIEN

Country Quota 488
- GER
(GER)
BÖCKERMANN
FLÜGGEN
Markus BÖCKERMANN

Markus
BÖCKERMANN

Lars FLÜGGEN

Lars
FLÜGGEN

Country Quota 1320
- GER
(GER)
BERGMANN
HARMS
Philipp Arne BERGMANN

Philipp Arne
BERGMANN

Yannick HARMS

Yannick
HARMS

Country Quota 444
- GER
(GER)
WICKLER
THOLE
Clemens WICKLER

Clemens
WICKLER

Julius THOLE

Julius
THOLE

Country Quota 424
- USA
(USA)
KOLINSKE
EVANS M.
William KOLINSKE

William
KOLINSKE

Miles EVANS

Miles
EVANS

Country Quota 920
- USA
(USA)
ROBERTS
MESKO
Adam ROBERTS

Adam
ROBERTS

Jon MESKO

Jon
MESKO

Country Quota 330
- USA
(USA)
CRABB
DEL SOL
Trevor CRABB

Trevor
CRABB

Skylar DEL SOL

Skylar
DEL SOL

Country Quota 600
- ESP
(ESP)
YANES RODRÍGUEZ
ITURVIDES
Yamil YANES RODRÍGUEZ

Yamil
YANES RODRÍGUEZ

Maikel ITURVIDES

Maikel
ITURVIDES

Reserve 0
Sorry - no data could be found for your filter settings!